Mimer X-Link Crosslink - Sikker og stabil sammenkoblnig av radiobånd

Spør kundeservice
MMR-XLNK
16890 ,-
Eks mva Inkl mva
Tilgjengelig
+
  • Ta kontakt for tilpasset tilbud
  • Pålitelig og stabil løsning. 
  • Mimer X-Link fungerer som en bro mellom to forskjellige radiosystemer, slik at brukere i de ulike systemene kan kommunisere med hverandre.
  • Kobler sammen lyd og styresignaler mellom radioene.
  • Når det mottas en sending på én radio, detekterer X-Link-enheten dette og aktiverer sending på den andre radioen, og omvendt.

 

Slik fungerer Mimer X-Link

 

  • Enkel kobling: X-Link-enheten er en liten boks som kobler sammen to radiosystemer. Den kan brukes til å krysspatche nesten alle typer radioer, inkludert analoge og digitale systemer som DMR og TETRA.

  • Audio og PTT: Hovedfunksjonen er å overføre tale (audio) og aktivere PTT (Push-To-Talk) mellom radioene. Når en radio mottar et signal, detekterer X-Link-enheten dette ved å overvåke enten squelch, PL-tone, PEI-data (fra TETRA-radioer) eller bare selve lydsignalet. Når detektert, sendes lydsignalet til den andre radioen, og X-Link-enheten utløser PTT på denne radioen slik at lyden sendes ut på dens frekvens.

  • Analoge kretser: X-Link håndterer lyden analogt, noe som gir minimal forsinkelse. Lydnivåene kan finjusteres for å passe til de spesifikke radioene som er koblet til.

  • Konfigurasjon: Innstillingene for X-Link-enheten, som lydnivåer og hvordan PTT skal utløses, konfigureres via et lite Windows-program som kobles til enheten med en USB-kabel. Når den er satt opp, fungerer den som et frittstående system.


 

Nødvendig utstyr for UHF-VHF-forbindelse

 

For å lage en forbindelse mellom et UHF- og et VHF-radiosamband med Mimer X-Link, trenger du følgende:

  1. Mimer X-Link-enheten: Selve boksen som kobler de to radioene sammen.

  2. To radioer: En UHF-radio og en VHF-radio. Det anbefales ofte å bruke faste, mobile radioer fremfor bærbare, da de har bedre strømforsyning, antennefeste, og mer stabile lydnivåer.

  3. Kabler: To spesialtilpassede kabler som passer til de spesifikke UHF- og VHF-radioene du skal koble til X-Link-enheten. Kablene overfører både lydsignalet (inn og ut) og PTT-signalet.

  4. En PC med programvare: For å konfigurere X-Link-enheten. Dette gjøres én gang ved oppsett.

Relaterte produkter
 
 
 
 
 

SEND FORESPØRSEL

 
 
 
EUROWORKER INDUSTRIELL KOMMUNIKASJON
RASK LEVERING OVER HELE LANDET

Med eget lager og stort distributørnettverk, setter vi himmel og jord i bevegelse for å raskt levere din bestilling.

KVALITET OG GOD KJØPSOPPLEVELSE

Vi er opptatt av å gjøre en god jobb for deg. Hvis du mener vi kan forbedre oss, er vi takknemling for enhver tilbakemelding - ring på 22 80 80 10.

PRODUKTKUNNSKAP OG KJØPSTRYHHGET

Kontakt en kunderådgiver på 22 80 80 10. Vi tenker konsept, stiller spørsmål og lytter for å finne fram til produktløsninger som best dekker behovene.